• Ocieplenia PIANKĄ

    Najefektywniejsza metoda termoizolacji 

Najwyższa skuteczność

Ocieplenia pianką poliuretanową są jedną z najczęściej wybieranych metod izolacji, cieszących się uznaniem oraz zadowoleniem klientów. Jest to jedna z najefektywniejszych metod termoizolacji. 


Natryskiwana piana PUR tworzy szczelną, jednolitą warstwę pozbawioną łączeń i mostków termicznych, dzięki czemu skutecznie zatrzymuje ciepło, jak również powstrzymuje nagrzewanie się pomieszczeń w lato od gorącego dachu.

Idealna do zadań specjalnych

Piana poliuretanowa idealnie nadaje się do ocieplania dachów o złożonej konstrukcji z dużą ilością skosów oraz zróżnicowań pod względem kształtów. 


Bez problemu wnika i uszczelnia najmniejsze szczeliny, gdzie inne metody izolacji mogą mieć z tym problemy.

Wybór izolacji z użyciem metody natryskowej staje się powoli standardem.

Budując domy energooszczędne, pasywne lub przeprowadzając remont stawiamy na jak najskuteczniejszą i najtrwalszą metodę ocieplenia tak by nie było potrzeby przeprowadzania remontu za kilka lat. 


Zdarza się również, że ocieplenie pianką może być tańsze niż inne starsze metody ocieplenia. Prawidłowo wykonana izolacja budynku przekłada się na odgraniczenie emisji CO2 i obniżenie rachunków.

Zalety piany poliuretanowej (PUR)

Bardzo dobra izolacja cieplna

Brak mostków termicznych

Długotrwałość

Dobra przyczepność do podłoża

Izolacja akustyczna

Izolacja trudno dostępnych miejsc

Szybkość w wykonaniu ocieplenia

Usztywnienie oraz odciążenie konstrukcji (lekkość pianki)

Oddychająca struktura

– pianka otwarto-komórkowa

Rodzaje PIAN

Piana OTWARTO-KOMÓRKOWA

Piany EKOPRODUR S0310 i S0310/E znajdują zastosowanie w wewnętrznej izolacji termicznej i akustycznej budynków. 


Dzięki natryskowej metodzie nakładania piana idealnie sprawdza się do izolacji elementów o niespotykanej geometrii, przyjmując kształt podłoża, do którego przylegają.

Pianę otwarto-komórkową stosuje się głównie w ociepleniach izolacji dachów i poddaszy. Wpływ na to mają przede wszystkim właściwości paroprzepuszczalne oraz bardzo dobra izolacja cieplna.

 

Dachy o złożonej architekturze nie są problemem dla pianki, gdzie inne materiały izolacyjne mogą mieć problemy. W czasie aplikacji pianka kilkukrotnie zwiększa swoją objętość i w kilka chwil nadaje się do użytku.

Piana ZAMKNIĘTO-KOMÓRKOWA

Dzięki odpowiednio dobranej, nowoczesnej formulacji oraz zamknięto-komórkowej strukturze, produkty z tej grupy cechuje wysoka wytrzymałość mechaniczna i lekkość. 


Znajdują one szerokie zastosowanie jako izolacja wewnętrzna i zewnętrzna m.in. w budownictwie gospodarczym, przemysłowym oraz inwentarskim.

Piana zamknięto-komórkowa znajduje zastosowanie w ociepleniach takich miejsc jak: tarasy, piwnice, ściany, fundamenty i nie tylko.

 

Pianka zamknięto-komórkowa wyróżnia się doskonałą zdolnością do hydroizolacji i termoizolacji. Pianka nie wchłania wilgoci i nie traci pod jej wpływem właściwości termoizolacyjnych. Idealnie nadaje się do izolacji ścian fundamentalnych lub budynków inwestycyjnych.

 

Pianka zamknięto-komórkowa wyróżnia się doskonałą odpornością na nacisk.

Zastosowanie w zależności od rodzaju piany

Miejsce stosowania

Piana zamknięto-komórkowa

Piana otwarto-komórkowa

Dachy płaskie

+++

-

Dachy skośne

+

+++

Stropodachy wentylowane

+++

+++

Podłogi na gruncie

+++

-

Stropy nad pomieszczeniami nieogrzewanymi

+++

-

Stropy belkowe

+

+++

Podłogi na legarach

+

+++

Ściany zewnętrzne ocieplane metodą lekką suchą

+

+++

Ściany szkieletowe

+

+++

- nie nadaje się

można stosować ale nie jest to zalecane

+++ można stosować, jest to zalecane